Región Sitno - multimediálny sprievodca geoturizmomRegión Sitno - multimediálny sprievodca geoturizmomRegión Sitno - multimediálny sprievodca geoturizmom

Mestá a obceUbytovanie (Hotel, Pezión, Ubytovňa, súkromie)Stravovanie (Reštaurácia, Pizzéria, Motorest, Cafe, Bar)Držiteľ značky "Regionálny produkt HONT"Informačná kancelária (TIK), InfotabuľaNáučný, turistický chodníkMúzeum, Galéria, Pamätná izbaKostoly, zvoniceKaplnky, súsošia, kríže (votívna architektúra)Pamätník, pamätná tabuľaVýznamné objekty (architektúra, klopačky, vartovne) Vodné plochy (tajchy, vodné nádrže, rybníky, jazerá)Prírodná rezervácia, Národná PRPamiatková rezervácia ľudovej architektúryKultúrna pamiatka, Národná KPPrírodná pamiatka, Národná PPChránený strom, chránený krajinný prvokChránený areálAktívny oddych (Wellness, šport, poľovníctvo, rybárstvo,...)Atraktivita geoturizmu (prírodný útvar, bralo, prameň, kóta)Vyhliadky a zaujímavé miesta (POI)GeocachingVínna pivnicaDedičné (odvodňovacie štôlne)Vstupné portály, štôlneŠachty, šachtové veže, zakryté ústiaPovrchové technické a banské objektyPingy, pingové ťahy, pingové poliaHaldy, odkaliská, reliéf ovplyvnený banskou činnosťouPrvá pomoc (Lekáreň, zdravotná starostlivosť)Parkovisko, parkovacia plochaBanky, bankomatyMoto (čerp. stanice, servis, PNEU, odťah)

O aplikácii

 

Vitajte na mapovom portáli venovanom atraktivitám geoturizmu!

Táto aplikácia je určená pre všetkých záujemcov o informácie o turistických atraktivitách nachádzajúcich sa v katastroch obcí združených v MAS Zlatá Cesta a v Regionálnom združení pre rozvoj Banskej Štiavnice a okolia – Región Sitno. Okrem údajov o jednotlivých pamiatkach v nej nájdete aj ubytovacie a stravovacie zariadenia, rovnako ako veľa ďalších užitočných informácií. Jej cieľom je nielen sprístupniť dostupné informácie každému záujemcovi online prostredníctvom internetu, ale aj pomôcť orientovať sa v reálnom teréne a vyhľadávať jednotlivé pamiatky a atraktivity počas vychádzok, či nenáročných túr okolím.

Prečo ale portál geoturizmu? Slovo geoturizmus veľmi úzko súvisí s významom pojmu Geopark, ktorý už všetci poznáme lepšie. Veľmi zjednodušene možno povedať, že geoturizmus je špecifická oblasť cestovného ruchu, ktorá sa orientuje a zaujíma o prírodný – geologický charakter konkrétneho miesta, ale aj jeho kultúrne dedičstvo, historické a technické pamiatky, sociálne väzby a zvyky obyvateľstva v určitom geografickom priestore. Integrálnou súčasťou geoturizmu je aj montanistika, teda turizmus orientovaný na banícke lokality a prírodné či technické pamiatky súvisiace s historickou baníckou činnosťou. V regióne ako je banskoštiavnický, je ich našťastie mnoho a my sme sa pokúsili predstaviť Vám okrem tých NAJ aj tie menej známe, no nie menej vzácne.

Aplikácia umožnuje prehliadať multimediálny obsah k jednotlivým atraktivitám zakresleným konkrétnym piktogramom podľa ich charakteru v mapovom okne, alebo aktívne vyhľadávať atraktivity podľa katastra, kategórie, či akéhokoľvek textového reťazca (aj neúplného). Výsledky vyhľadávania je možné zobraziť ako zoznam, alebo v novom mapovom okne. Obsah informačných okien k jednotlivým atraktiviám napĺňajú dôležité faktografické údaje, presná poloha objektu, kontakty, stručná história, atď. Z formálneho hľadiska môže okno obsahovať a bude dopĺňané o ďalší text, fotografie, dostupné videá či zvukové nahrávky. Nikdy by ale aplikácia nemala nahradiť potrebu navštíviť konkrétne miesto fyzicky a získať tak aj vlastné nezabudnuteľné zážitky.

Aplikácia "Región Sitno – Multimediálny sprievodca geoturizmom" je naprogramovaná s tzv. responzívnym dizajnom, čo znamená, že je možné ju spúšťať a jednoducho využívať aj na notebookoch, tabletoch, PDA či mobilných telefónoch. Obsah hlavného okna sa teda automaticky prispôsobí veľkosti Vašej obrazovky a Vy tak môžete využívať aplikáciu naozaj kdekoľvek.

Dúfame, že vďaka tejto aplikácii a jej ďalšiemu dopĺňaniu objavíte mnoho krás a pamiatok vo svojom okolí a umožní Vám tak prežiť nádherné chvíle oddychu spojené s relaxom aj vzdelávaním!

autor                 


           

 

Hore